Çocukların hayal dünyası AİHM önünde sergilenecek

Çocukları korumak ve yaşam koşullarını iyileştirmek adına 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ‘Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’ imzalanmış ve o günden bu yana 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ olarak kutlanmaya başlandı.

Bu yıl 20 Kasım Çocuk Hakları Günü kapsamında, insan hakları paydasında birlikte hareket etmek isteyen insan hakları savunucuları tarafından kurulan Koşulsuz Adalet Hareketi; bir resim yarışması düzenliyor.

Dünyanın daha yaşanabilir bir hal alması, çocukların mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi gerektiği düşüncesi ile düzenlenen ‘Bir Hayalim Var!’ isimli yarışma, çocukların hayal dünyalarını keşfe çıkmayı amaçlıyor.
12 yaş ve altındaki çocukların katılabileceği ve resim tekniğinin tamamen serbest olduğu yarışmada, yarışmaya katılan eserler Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi önünde sergilenecek ve ilk üçe girenler ödüllendirilecektir.

Resimlerin, son katılım tarihi olan 12 Kasım’a kadar iletisim@kosulsuzadalethareketi.org e-mail adresine gönderilmesi talep edilirken, sonuçların 18 Kasım’da açıklanacağı duyuruldu.

Detaylı bilgi için: